Teknoloji

Kuzey Kore İlk Askeri Casus Uydusunu Fırlatacağını Açıkladı – Webtekno

Teknoloji sadece kişisel olarak günlük hayatımızda kullandığımız hizmet ve cihazları kapsamamaktadır. Devletlerin birbirlerine karşı üstünlük kazanmaları. yerde, havada ve uzaydateknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.

Kuzey Kore, deklarasyon amacıyla ABD ve Güney Kore tarafından ortaklaşa yürütülen tatbikatların ardından değerli açıklamalarda bulundu. ülkenin tarihi ilk askeri casus uydusunu fırlatacakilan edildi.

Kuzey Kore’nin casus uydusu Haziran’da fırlatılacak:

Tatbikatlara vurgu yapılarak paylaşılan duyuruda Kuzey Kore, ilk casus uydusunun Haziran ayında fırlatılacağını duyurdu. ABD ile Güney Kore arasında uydu anlaşması “pervasız” tatbikatları gözlemlemekbüyük değer taşıdığı kaydedildi.

Japonya, Kuzey Kore’nin casus uydusu hakkında uyarılarda bulunmuştu:

Kuzey Kore şu anda bu duyuruyu yapmazken, Japonya geçen gün Kuzey Kore’nin casus uydu fırlatacağına dair bir uyarı yayınlamıştı. Japonya tarafından paylaşılan duyuruda, uydu 31 Mayıs’tan 11 Haziran’a kadarbaşlatılacağı kaydedildi.

Ayrıca uydunun Sarı Deniz, Doğu Çin Denizi ve Filipinler’in Luzon Adası’nda kullanılabileceği belirtilirken, Japon ordusuna da uydu veya modüllerinin kendi havaalanlarına girmesi halinde ateş etme emri verildi.

Kuzey Kore tarafından fırlatılacak uydunun teçhizatı, planlanan görevleri ve olasılıkları hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu