Haber

Manisalı çiftçiler için oluşturulan hibe projeler

MANİSA (İGFA) –Tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik destekler kapsamında ‘Kendi Yemini Kendin Yap’ projesi 2022 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yüzde 75 büyükşehir hibesi ile hayata geçirildi.

Proje kapsamında, Türkiye genelinde en fazla 15 büyükbaş veya 150 küçükbaş hayvan sahibi olan ve Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticilere toplam 30 bin kilogram 5’li karma yem bitkisi tohumu ve süt otu tohumu (çavdar otu) desteği sağlanmıştır. il.

Projeden yararlanan üreticiler, toprakla buluşturdukları tohumları ekim döneminde büyüterek hasat ve biçmeye başladılar. Çalışmaların verimliliğinden ve hayvancılığa katkılarından duydukları memnuniyeti dile getiren çiftçiler, desteklerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkürlerini iletti.

270 ÜRETİCİYE FAYDA

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün vizyonuyla ‘Kendi Yemini Kendin Üret’ projesini yem açığının kapatılmasına katkı sağlamak düşüncesiyle hayata geçirdiklerini belirten Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, “Projemizi 2022 yılında devreye aldık. en büyük maliyet olan yem maliyetlerinin düşürülmesini desteklemektir. Projemizden 270 üretici faydalandı. Toprakla buluşturan tohumları biçme zamanı. Üreticilerimizden aldığımız geri dönüşler olumlu. Bu bizim için sevindirici. Önderimiz Cengiz Ergün önderliğinde çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

haber-arhavi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu