Haber

Kartal’da Kan Bağışı Şenliği: Türkiye Rekoru Kırıldı

Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla KARTAL’da bir ilkokulda ‘Kan Bağışı Şenliği’ adlı etkinlik düzenlendi. Sosyal medyada ünlü isimlerin desteklediği kan bağışı kampanyasında 1.200 ünite kan toplanarak Türkiye rekoru kırıldı.

Kartal Ergenekon İbrahim Şakir İlköğretim Okulu bahçesinde Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak Kartal Kaymakamlığı ve Kızılay’ın destekleriyle ‘Kan Bağışı Şenliği’ düzenlendi. Eski milli futbolcu ve Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Komedyen Yavuz Seçkin, Tiyatro Sanatçısı Ruhi Sarı gibi ünlü isimlerin desteklediği “Kanınız Canımız Olsun” adlı kampanyaya okulda eğitim gören öğrencilerin velileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. , sosyal medyada. Okulda okuyan çocuklar, arkadaşlarını ve ailelerini arayarak onları kan bağışına davet etti. Ergenekon İbrahim Şakir İlköğretim Okulu’nda düzenlenen kan bağışı şenliğine çok sayıda vatandaş destek vererek kan bağışında bulundu. Gün boyu süren kan bağışı şenliğinde 1.200 ünite kan toplanarak Türkiye rekoru kırıldı.

CUMHURİYETİN 100. YILINDA TÜRKİYE REKOR BİRİM KAN BAĞIŞI

Kartal Ergenekon İbrahim Şakir İlköğretim Okulu Müdürü Erkan Tunç, “Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak bu yıl ilk kez kan bağışında bulunuyoruz. Bu da sevimli çocuklarımızla birlikte. Onlar işin kahramanları. Amacımız. Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak 1.923 ünite kana ulaşmaktır. Çocuklarımız Cumhuriyetimizin günleridir.” “Bu etkinliğe hazırlanıyorlar. Anne ve babalarını arıyorlar. 18-60 yaş arası herkese ulaşmaya çalışıyorlar. Kartal, Maltepe Anadolu yakasındaki herkesi buraya davet ediyor arkadaşlar. İnşallah hedefimize ulaşacağız.” dedi.

Öğrenci Velisi Elmas Güney, “Kan bağışı hayat kurtarır, daha önce 2 kez bağış yapmıştım. Bugün yine gelip oğlum için kan bağışında bulundum. Umarım insanlara faydamız olur. Kuruluşunun 100’üncü yılına denk gelmesi de iyi oldu. Cumhuriyetin bizim okulundan başka hiçbir okulda yok. Ergenekon’ “ABD’nin böyle bir şeyi teşvik etmesi çok güzel. Herkese bazı kriterlerin olduğunu, bu kriterleri taşıyan herkesin gelebileceğini söyledik. Kan bağışı bir yaşam umudu demektir, herkesi bekliyoruz” dedi.

Öğrenci Velisi Derya Kurnaz ise, “Bu çalışmanın bir parçası olmak çok güzel, çevremizdeki herkese anlattık. Bir kanın binlerce cana vesile olmasını diliyorum. Herkesi buraya bekliyoruz. Kızım bu okulda öğrenci. Akşamdan itibaren kardeşiyle birlikte tüm akrabalarımızı aradık, herkesi bekliyoruz.” .

Kartal Ergenekon İbrahim Şakir İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Aren Gül, “Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla kan bağışı yapmak için buradayız. Kan bağışı çok değerlidir. Uzun yıllar yaşamamızı sağlar. Ailelerimizden alınır, kan bağışı yapılır.” çok eğleniyoruz. Herkes bu kan bağışına katılmalı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu