Haber

“Adaylığınızı geri çekecek misiniz?” Muharrem İnce’den soruya net yanıt: Ben öyle bir şey demedim.

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu partisinin genel merkezinde ağırladı. 1 saat süren görüşmenin ardından iki lider de dikkat çekici mesajlar verdi.

“ERDOĞAN YORGUN, KORKUNÇ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yorulduğunu söyleyen İnce, “Bu Erdoğan gitmeli, bu Erdoğan yorgun, kibirli. Akla, bilime, hukuka inanmıyor. Bu ülkeyi 5 dakika bile yönetmesin. Bu konudaki görüşleri her gün açık ve net bir şekilde ortaya çıkıyor.” söz konusu.

“HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDİM”

Bir gazeteci, “Erdoğan gönderildi deyince adaylıktan mı çekileceksiniz?” diye sordu. İnce, “Hayır, öyle bir şey söylemedim” yanıtını verdi.

İnce’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“Memleket Partisi olarak siyasette ittifaklar olmalı. Ama bu ittifaklar çıkar değil, ilke ittifakları olmalı. Bizim ilkelerimiz çok net. Biz Atatürk’ü tartışmıyoruz, iki teröre uzağız, PKK’ya, FETÖ’ye karşı, IŞİD, DHKPC, Hizbullah’a Kadın hakları konusunda çok kararlıyız, asla geri adım atmayacağız.

“HALİL İBRAHİM TABLOSUNU BÜYÜTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Özetle Halil İbrahim tablosunu büyütmeye çalışıyoruz. Birlikte olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar bireysel sorunların çok ötesinde, Türkiye’nin sorunlarıdır. Türkiye’nin sorunlarına duyarlı olduğu kadar elbette İnce Bey de duyarlı. Bizleri kabul eden değerli genelkurmay başkanımıza ve arkadaşlarına bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu