Haber

Formula Kite Surfing Milli Takımı Sinop’ta Kamp Yaptı

– Formula Kite Sörf Milli Takımı Sinop’taki kampa girdi

SİNOP – İngiltere’de düzenlenecek Formula Kite Surfing Avrupa Şampiyonası yarışları öncesinde milli takım sporcuları Sinop’un Akliman Plajı’ndaki kampa girdi.

Milli grup sporcuları, Avrupa Şampiyonası yarışları öncesinde 3 Eylül’de başladıkları antrenmanlarını 10 Eylül’de tamamlayacak. Sporcular, İngiltere’de düzenlenecek kitesurf şampiyonasına katılacak. Sinop’tan İstanbul’a, oradan da İngiltere’ye gidecek sporcular, Türkiye’yi temsil edecek.

Kamp hakkında bilgi veren Türkiye Olimpiyat Uçurtma Sörfü Milli Takım Kaptanı Ejder Ginyol, “Yaklaşık bir haftadır tüm takım arkadaşlarımla birlikte milli grup kampımızı Sinop’ta yapıyoruz. Sinop daha önce bilmediğimiz bir yerdi. Hiç görmediğimiz bir yerdi. daha önce böyle bir kamp girişiminde bulunmuştuk.Genellikle Muğla bölgesinde antrenman yapıyoruz.Ancak Sinop bizim için çok keyifli ve uygun bir yer.Çok hoş rüzgarları ve plajları olan bir şehir.Bu da bizim bu sezonda çok verimli bir kamp dönemi geçirmemize sebep oldu. Sinop rüzgarının farklı yönlerden esmesi ve dalga boylarının değişmesini bize sağladı. Yurt dışı yarışlarımızda da bundan faydalandık. Büyük avantajlar sağladı. Bizi burada ağırlayan tüm dostlarımıza çok teşekkür ederiz. Çok keyifli bir hafta geçirdik. Buradan Pazar günü İstanbul üzerinden İngiltere’ye gideceğiz. Avrupa şampiyonasında ülkemizi iyi bir şekilde temsil edip geleceğiz. Türkiye’de kitesurf yapan tüm vatandaşlarımıza Sinop’a gelip burayı görmenizi tavsiye ederim, çok güzel kamplar var alanlar ve suya erişim alanları. “İnşallah bundan sonra milli takımda bir Sinopluyu göreceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu