Haber

“Yüzyıl Türkiye Gençlik ve Üretim Stratejisi Konferansı” Ağrı’da Gerçekleştirildi

Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) iş birliğinde düzenlenen konferans, Üniversitenin Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Konferansa Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikası Kurulu Üyesi Av. Ayşe Türkmenoğlu, TDPV Başkanı Dr. Abdullah Çalışkan, GENÇKONFED Başkanı Doç. Dr. Bilal Okudan, il protokolü, akademik, idari personel ve öğrenciler katıldı.

“Bütün gençlerimizin Ağrı’ya gelmesini istiyoruz”

Konferansta konuşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ağrı’da göreve geldikleri günden bu yana gençlere büyük önem verdiklerini belirtti. Bizler yerel yöneticiler olarak ilk günden itibaren Rektörümüzle birlikte Üniversitemiz ile el birliği içinde gençlerle elimizden gelenin ve nasıl çalışabileceğimizin çabası içindeyiz. Bütün gençlerimizin Ağrı’ya gelmesini istiyoruz.söz konusu.

“Dünyada söz sahibi bir ülkeyiz”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikası Kurulu Üyesi Av. Ayşe Türkmenoğlu, Türkiye’nin ve dünyanın yeni bir yüzyılı inşa etme aşamasında olduğuna işaret ederek, Pandemi ile birlikte dünyada ekonomik krizler yaşanmaya başladı. Dünyayı etkisi altına alan krizin etkilerini en aza indirmek için büyük çaba sarf eden devletimiz bizler için büyük fedakarlıklar yapıyor. Bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetmek ve atlatmak için gücümüzü vatanımıza ve milletimize harcamak zorundayız. Türkiye’nin önümüzdeki 100 yılı, geçtiğimiz 100 yıldan çok daha iyi olacak. Çünkü ülke olarak rol verilen ya da boyunduruk altına alınan bir konumda olmaktan çoktan vazgeçtik. Biz dünyada söz sahibi, dünya düzenine katkı sağlayan bir ülkeyiz.dedi.

“Sizler bizim geleceğimiz ve bu coğrafyanın geleceğisiniz”

TDPV Başkanı Dr. Abdullah Çalışkan, vakıf olarak gençlere büyük önem verdiklerini belirterek, Sizler bizim geleceğimiz ve bu coğrafyanın geleceğisiniz. Umutsuzluğa kapılmadan kendinizi geleceğe hazırlamanız bizim için çok değerli. Gençliğine güvenmeyen bir devlet ve millet olamaz. Bizim için değerlisiniz. Geleceğin büyük Türkiye’sini, bu coğrafyanın bütünlüğünü hep birlikte gerçekleştireceğiz inşallah.söz konusu.

“Selçuk Bayraktar’a teşekkür etmek istiyorum”

Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada savunma sanayii alanında güçlendiğini belirten GENÇKONFED Başkanı Doç. Bilal Okudan, Bu gücün oluşmasında söz sahibi olan Selçuk Bayraktar’a çok teşekkür ediyorum. Milli ve manevi değerlerimiz çerçevesinde kıymetli hazinemize sahip çıkmak, bugünün beklentilerini karşılayabilecek kabiliyete sahip olmanızı sağlamak, sizleri yarınlara hazırlamak görevimizdir.söz konusu.

Konferans, konuşmacılara plaket takdimi ile sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu