Haber

Manisa-Tofaş maçının geliri depremzedelere bağışlanacak

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha destek veriyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Belediyespor Kulübü ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından Manisa’ya yerleşen depremden etkilenen ailelere destek için önemli bir adım daha atıldı.

MCBÜ Bağlantı Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu ‘Gönülden Tencereye’ isimli proje, planlamanın ardından tüm kurumların desteklediği bir yapıya dönüştü.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de projeye Büyükşehir Belediyespor Kulübü ile önemli destek sağladı. Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde (BSL) mücadele eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün şubat ayının ilk haftasında oynayacağı Tofaş maçından elde edilecek gelirin depremden etkilenen ailelere verileceği kamuoyuna açıklandı. Manisa’ya yerleştim. Projeyle ilgili MCBU’dan açıklama yapıldı. MCBÜ Rektörü Rana Kibar, Manisa BBSK Başkanı Bora Çaylan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Haşim Orhan Elmalı, Gökmen Aytaç ve Engin Altun’un yanı sıra AFAD Manisa İl Müdürü Güray Karakaya’nın makamında yapılan açıklamada, MCBÜ Rektör Yardımcıları Prof. , Prof. Dr. Kadir Ay ve Prof. Dr. Oktay Üçer, Büyükşehir Belediyesi Basın Müşaviri Göksel Topçu, İrtibat Fakültesi Doç. Proje ekibinden Dr. Pınar Güner Koçak ve Cemre Aydemir, Büşra Vapurcu, Yağmur Nazlı Baydoğan, Pınar Bahadır ve Metin Mert Demirer yer aldı.

DEPREM HASTALARININ UNUTULMAMASINI SAĞLAMAK İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİR PROJE

Manisa BBSK Lideri Bora Çaylan, “Genç arkadaşlar bizi ilk ziyarete geldiğinde bunu fark ettik. Onlara da söyledim. İzledikleri yol pek de sağlam değildi. Çünkü onlara gidecekleri her kapının depremzedelere açılacağını söyledim. Ben de onlara çekinmeden her kapıya gidebileceklerini söyledim. Çünkü depremden etkilenen vatandaşlarımız için tüm kurumlar bir şeyler yapmak istiyordu. Bu fitili yakmak için gereken tek şey ateşti. Öğrencilerimiz de bu işi güzel bir şekilde yaptılar. Bütün kurumları seferber ettiler. Elimizden geldiğince katkı sağlamak amacıyla oyuncularımızı ve kulübümüzü projeye dahil ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, deprem bölgesine ve depremden etkilenen vatandaşlarımıza her türlü desteği sağladı. Bu projeyi Sayın Cumhurbaşkanımıza sunduğumuzda kendisi de hemen kabul etti ve gerekli desteği sağlamak üzere bizi görevlendirdi. Öğrencilerimizin burada yaptığı en değerli şey; Her türlü maddi destek sağlanmaktadır. Maddi yaralar iyileşiyor. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın unutulmaması için böyle bir projeye destek veriyoruz. “Allah bir daha böyle acıları yaşatmasın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu