Haber

Emine Erdoğan, Filistinli savaş mağdurlarına yardım elini uzattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, internet üzerinden görüştüğü Filistin Kadın İşleri Bakanı Amal Hamad ve Sosyal Kalkınma Bakanı Ahmed Majdalani’ye, öncelikle saldırılardan etkilenen çocuklara karşı önlem almak istediklerini ilettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde.

Bakan Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bugün Filistinli bakanlarla çevrimiçi toplantı yaptığını belirtti.

Gazze’de yaşanan insani trajedi ve sivillere yönelik saldırılardan derin endişe ve üzüntü duyduğunu mevkidaşlarına dile getirdiğini kaydeden Göktaş, şöyle devam etti:

“Filistin halkıyla dayanışmamızı, her türlü politikanın ötesinde insani değerlere dayalı olarak, bakanlıklarımız arasındaki iş birliğiyle sürdürme kararlılığında olduğumuzun altını çizdim. Bu konuda, Filistin halkının himayesinde harekete geçmek istediğimizi belirttim. İsrail’in sivillere yönelik saldırıları sonucunda “Yaralı veya yetim çocuklarımızın ülkemize getirilmesi, tedavilerinin sağlanması ve kontrol altında tutulması için harekete geçmek istediğimizi ilettim. İsrail saldırıları sona erene kadar koruma ve bakım.”

Bu kapsamda Filistinli mevkidaşlarıyla bakanlıklarının çalışma alanlarıyla ilgili konularda ortak çalışma grupları kurulması konusunda anlaştıklarını belirten Göktaş, “Bu saldırıların ve işgalin bir an önce sona ermesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu, uluslararası hukuk kurallarının uygulanmasıyla ve Filistinlilerin kendi topraklarında özgür ve güvenli bir şekilde yaşamalarının sağlanmasıyla mümkündür.” “Bunu yapmaya kararlı olduğumuzun bilinmesini isterim.” İfadelerini kullandı.

Emine Erdoğan’ın himayelerinde Ukraynalı savaş mağduru çocuklar da Türkiye’ye getirilerek koruma altına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu