Teknoloji

Bir Fiat Palio TOGG’a Arkadan Çarpıyor

Türkiye’nin yerli otomobili Togg, 2023’ün ilk çeyreğinde yollara çıktı. Elektrikli, akıllı ve sürdürülebilir bir araç olan TOGG, tasarımı ve teknolojisiyle büyük ilgi gördü. TOGG, Mart ayında başlayan ön sipariş sürecinde binlerce talep aldı. İki farklı donanım ve iki batarya seçeneği ile satışa sunulan Togg’un fiyatları ise şöyle: 910 bin TL’nin ortasında 1 milyon 200 bin TL’ye değişiyor.

Halen birçok vatandaşın merakla beklediği araç, az sayıda olmasına rağmen halen yollarda. ilk trafik kazasını yaptı . Kazadan sonra birçok kişinin aklına ilk olarak yedek modül sorusu geldi. Hep birlikte detaylara göz atalım.

Görüntüler, Togg’a arkadan çarpan bir Fiat Palio’yu gösteriyor

İddiaya göre Togg’un ilk trafik kazası 14 Nisan 2023’te başkentimizde meydana geldi. Togg’un C-SUV modeli T10X, Ankara Sincan’da Seyir halindeyken arkadaki Fiat Palio marka araca arkadan çarptı. Kazada her iki araçta da maddi hasar meydana geldi.

Kazaya karışan kimseden, şimdilik ne Togg’un sürücüsü ne de Palio’nun sürücüsü. Henüz bir açıklama duymadık.Arka tamponu kıvrık ve beyaz bir Palio ile arka arkaya Togg’un sadece iki fotoğrafı var.

Togg’un yedek parçasının nereden alınacağı sosyal medyada merak konusu oldu.

TOGG’un geçirdiği ilk trafik kazasının ardından yerli otomobilin yedek parçasının nereden temin edilebileceği merak konusu oldu. TOGG yetkilileri daha önce TOGG’un bakım ve onarımını BOSCH servislerinin yaptığını belirtmişti. Araçta bir sorun yaşandığında TOGG sahiplerinin şimdilik BOSCH yetkili bayilerine gidebilecekleri biliniyor.

Ancak belirtelim ki TOGG’un resmi bir yetkisi var. Yedek modül ağı, yetkili servis ağı veya şarj istasyonu ağı yoktur. . Bu nedenle kazanın Ankara’da olması gündem oldu çünkü Ankara’daki BOSCH’un yetkili servis olarak görevlendirildiği açıklandı.

Ne düşünüyorsun? Lütfen fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu