Haber

Van’da depremzedeler tekstil fabrikalarında istihdam ediliyor

VAN Ticaret ve Sanayi Odası (VTSO), depremzedeler için istihdam bürosu açarak, başvuranların kentteki dokuma fabrikalarında çalışmaya başlamasını sağladı. VTSO Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, “Depremdeki kardeşlerimiz hem meslek öğrenecek hem de yaptıkları işin emeğini alacaklar” dedi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından çok sayıda depremzede Van’a geldi. Evlere, yurtlara ve otellere yerleştirilen depremzedeler için istihdam çalışmaları da yapılmaktadır. VTSO, depremzedeler için bir istihdam ofisi kurdu. Ofise başvuran 100 depremzede için kentteki tekstil fabrikalarının yöneticileri ile görüşülerek işe alındı.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinden gelen Selenay Yiğit, “Buradaki insanlar bize kapılarını, ekmek fıçılarını açtılar. Bizi hiçbir zaman yanlarından ayırmadılar. Ailemle ben enkazdan kurtulduk. son an oturduğumuz bina da yıkıldı van türkiyeye geldik burdakilerin ilgisi moral veriyor hiç yalnız hissetmiyoruz fabrikada makine dikiyoruz asgari ücret alıyoruz bizim için de çok iyi. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, “Deprem mağdurları bir işte çalışmak zorundaydı. Oda olarak ilimizdeki dokuma fabrikalarının yöneticileriyle görüştük. Onlar da olumlu yanıt verdiler. 100’e yakın Oda bünyesinde kurduğumuz istihdam bürosuna başvuran depremzedelerimizin fabrikalara götürülerek istihdamı sağlanmaktadır.Hem meslek öğrenecekler hem de yaptıkları işin emeğini almış olacaklar.Deprem mağdurlarını istihdam eden fabrika sahiplerine teşekkür ederiz. Davetimiz iş imkanı olan herkes bu kardeşlerimize sahip çıksın. Bu yarın bizim de başımıza gelebilir. Bu insani ve vicdani bir görevdir. Oda olarak depremzedelerimizin her zaman yanındayız” dedi. ‘DEPREM MAĞDURLARINA İSTİHDAM VERİYORUZ’

Bir tekstil fabrikasının insan kaynakları müdürü Hasan Polat, “Devlet-millet el ele kampanyasının ardından ilimize gelen depremzedeleri de fabrikamızda istihdam ediyoruz. Fabrikamızda konfeksiyon üzerine çalışan 450 çalışanımız var. öncelik bir sonraki adıma geçen vatandaşlarımızdır. Yurt dışına ihracat yapan bir firmayız. Fabrikamızın merkezi İzmir’dedir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu