Haber

Van ve Bitlis’te 163 yerleşim yerinin yolları kar ve kar nedeniyle kapandı.

Van ve Bitlis’te olumsuz hava koşulları nedeniyle 163 konuta ulaşım sağlanamıyor.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, dünden bu yana etkili olan yoğun kar ve tipi, ulaşımda aksamalara neden oldu.

Olumsuz hava koşulları sonucunda 83 mahalle ve mezranın yolları kapandı. Karla mücadele ekipleri, yolların açılması, cadde ve kaldırımlarda biriken karı temizlemek için çalışma başlattı.

Van-Bahçesaray karayolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Çığ riskine karşı orta derece verilen yol asfaltlama çalışmasına havaların düzelmesiyle başlanacağı bildirildi. Bitlis’in Hizan ilçesinden ilçeye ulaşım alternatif yol ile sağlanmaktadır.

Beyaza bürünen kent merkezinde evlerin, araçların ve ağaçların çatıları karla kaplandı. İnsanlar, konut ve iş yerlerinin önlerinde biriken karları temizledi.

Hafta sonu tatilini fırsat bilen çocuklar kardan adam yapıp kartopu oynadılar. Van Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri de araçlarıyla yolda kalanlara yardım etti.

Ekipler, Van-Hakkari karayolunun Güzeldere ve Kurubaş kavşağında çalışmalarını sürdürüyor.

Hakkari’de dün başlayan kar, aralıklarla etkisini sürdürdü. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri yollarda kar temizleme çalışmalarını sürdürdü.

Bitlis

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kentte kar yağışı nedeniyle 80 köy yolunun kapandığını belirtti.

Kurtkan, karla mücadele ekiplerinin yolları açmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

saphanehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu