Haber

Sinan Ateş Suikastından Tutuklanan Avukattan Savunma: “Covid Olmuştum, Hafıza Kaybım Var, Hatırlayamıyorum”

Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklanan avukat Serdar Öktem yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle hafızasını kaybettiğini ve evinin açılış şifresini hatırlamadığını söyledi. incelenecek telefon

Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sinan Ateş ve arkadaşı Selman Bozkurt, 30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesine bağlı Kızılırmak Mahallesi’nde binadan çıkarken motosikletli 2 kişinin saldırısına uğradı. hayatını kaybetti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada biri avukat 18 kişi tutuklandı.

Soruşturma kapsamında tutuklanan avukat Serdar Öktem’in son günlerde koronavirüs nedeniyle hafıza kaybı yaşadığını ve incelenecek telefonunun şifresini hatırlamadığını sözleriyle söylediği öğrenildi.

Zanlının telefonunda yüz tanıma yapmaması nedeniyle tüm cihazlara uygulanabilen veri çıkarma tekniği ve diskteki tüm belgelerle kopya çıkarma işlemi olan ‘görüntü alma’ işlemi uygulanamadı. Görüntünün alınması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Soruşturma kapsamında tutuklanan ve tetikçiyi olay yerinden motosikletle kaçırdığı iddia edilen Vedat Balkaya’nın üzerinde Wi-Fi cihazına el konuldu. Şüphelilerin bulundukları yerin tespit edilmemesi ve takip edilmemek için Wi-Fi cihazına bağlanarak offline telefonlarıyla iletişim kurdukları da belirlendi.

Öte yandan cinayetten önce Sinan Ateş’in ofisinin bulunduğu alanda keşif yapan ve hakkında kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenen zanlının olaydan önce gözaltına alınarak adliyeye sevk edildiği ortaya çıktı. Adliye.

Cezası 3 yılın altında olduğu için doğrudan açık cezaevine sevk edilen zanlının, işlemlerin ardından kontrollü serbestlik kapsamında serbest bırakıldığı öğrenildi. Ayrıca soruşturma kapsamında İstanbul’da 60’a yakın adrese baskın düzenlendiği ve çalışmaların titizlikle yürütüldüğü kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu