Yaşam

Narlıdere Dostlar Korosu’ndan Aşık Veysel Türküler Konseri

Narlıdere Belediyesi’nin açtığı resim kurslarına katılan kursiyerlerden oluşan Narlıdere Dostları Korosu, ‘Aşık Veysel Türküler Konseri’ ile sanatseverlerle buluştu.

Narlıdere Belediyesi’nin açtığı halk müziği kurslarına katılan kursiyerlerden oluşan Narlıdere Dostları Korosu, ‘Aşık Veysel Türküler Konseri’ ile yaza ‘merhaba’ dedi. Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere her yaştan sanatsever büyük ilgi gösterirken, kursiyerlerin bireysel performansları da katılımcılardan büyük alkış aldı. Şefliğini Mustafa Turhan’ın üstlendiği konserde Âşık Veysel’in ölümsüz eserlerini başarıyla seslendiren koro, sanatseverlere 2 saat boyunca unutulmaz bir gece yaşattı.

GÖNÜL GÖZÜYLE SÖYLEDİ

Aşık Veysel’in eserlerinin sanatseverler eşliğinde izlendiği gecede kursiyerlerin kişisel performansları da dikkat çekti. Görme yetisini kaybeden koro üyesi Neriman Dinçer’in seslendirdiği ‘Çiğdem Elaine Diyor’ adlı eseri sanatseverlerden büyük alkış aldı. Sunuculuğunu Sibel Karasakız’ın üstlendiği gecede Şef Mustafa Turhan da solo performansıyla beğeni topladı. Orkestra şefi Turhan, konseri izleyen sanatseverlere teşekkür ederek, “Neşat Ertaş, ‘Nerede türkü söylersen yanına oturmaktan çekinme. Çünkü kötülerin türküleri olmaz’ dedi.

BAŞKAN ENGİN’DEN TEBRİK VE TEŞEKKÜRLER

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, kursiyerlere ve Şef Mustafa Turhan’a teşekkür ederek, “Aşık Veysel hem geleneğimiz hem de geleceğimizdir. Bu nedenle eserlerinde birliği, kardeşliği ve hoşgörüyü anlatan Aşık Veysel’i daha çok anlatmalıyız, anlatmalıyız. .Sevgili Aşık Veysel’imizin eserlerini başarıyla icra eden kursiyerlerimizi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu