Yaşam

Muhalefet belediye meclislerine sıçradı

Ankara’da siyaset son dönemin en sıcak saatlerini yaşıyor.

Muhalefet ikiye bölündü.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylık konusunda anlaşamayınca tablo çöktü.

Muhalefetin de etkisinde kaldığı fırtına, ortak belediyelere de sıçradı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde (ABB) büyük bir rahatsızlık var. Rahatsızlığın nedeni ise CHP Genel Merkezi.

İYİ Parti’ye verilen CHP’liler istifa etti

Mansur Yavaş’a yakın bir ABB yetkilisi, İyi Parti’ye Belediye Meclisi’nde grup kurmaları için verilen CHP’lileri bilgileri dışında istifa ettiklerini açıkladı.

Habertürk’e konuşan yetkili, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın haberi olmadan meclis üyesinin istifası Sayın Mansur Yavaş’ı il yönetiminde zor duruma sokan bir hamledir. Bilgimiz dışında yapılan bu hamle ve açıklamalar artık Ankara Büyükşehir Belediyesi yönetimini zarara uğratacak boyuta ulaşmıştır. Burada amaç bir araya gelip ülkemiz için olumlu bir girişimde bulunmak iken, bu tavrı anlamakta güçlük çekiyoruz.”söz konusu.

Parti tarafından açıklanan cumhurbaşkanlarının ziyareti

ABB Lideri Mansur Yavaş ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Meral Akşener’i ziyaretinin parti yönetimi tarafından kendilerine haber verilmeden kamuoyuna duyurulması da yaşanan rahatsızlığın bir diğer sebebi.

Yetkili, bu konuya değinerek şu ifadeleri kullandı:

“Başından beri açıklamalarımız ve duruşumuz net olmasına rağmen bu tavır güven sorununu ortaya koymaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmeden önce bilgilenip onayladığı halde yapılan bu açıklamanın ‘yapmayın’ anlamına geldiği muhakkaktır. gidin’ diyerek görüşmenin iptal edilmesi istendi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu