Ekonomi

Moody’s, stabilcoin değer kaybını tahmin etmek için yapay zeka aracını başlattı

Kripto pazarındaki son gelişmede Moody’s Analytics, Pazartesi günü Digital Asset Monitor (DAM) ve DeFi Topluluklarını başlattı. Çevik çerçeveler kullanılarak bir yıl boyunca geliştirilen bir yapay zeka aracı olan DAM, birden fazla veri kaynağından gelen DeFi riskini ve volatiliteyi değerlendirerek stablecoin’in düşüşüne dair bahis oynamak için tasarlandı.

Yeni başlatılan yapay zeka aracı PayPal (NASDAQ: PYPL) Coin (PYUSD), BağVe ABD Doları Parası Dahil olmak üzere 25 fiat destekli stabilcoini inceliyor. Bir stabilcoinin 24 saat içinde fiyatından çıkma ihtimalinin bir göstergesidir. Araç aynı zamanda bir stablecoin ihraççısının istikrarını da detaylandırıyor, varlıkları elinde bulunduran saklayıcıları listeliyor ve rezerv kalitesini değerlendiriyor.

Moody’s, şu anda kripto pazarının yaklaşık %10’unu oluşturan büyüyen stabilcoin pazarı bağlamında DAM’in önemini vurguladı. Böyle bir araca olan ihtiyaç, büyük miktarlarda fiat destekli stabilcoinlerin yalnızca bu yıl 609 kez değer kaybetmesi gerçeğiyle daha da vurgulanıyor. Pegging, fiat para birimi sabitine karşı %3’ten fazla bir hareket olarak tanımlanır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu