Haber

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret ederek üyelerden gelen talep ve sorunların yer aldığı dosyayı sundu.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Odaları Ortak Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı, Ömer Bolat’ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantının ardından Başkan Güngör, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Güngör, Hirsacıklıoğlu’na üye talepleri ve sorunları hakkında bilgi vererek, üyelerin talep ve sorunlarını içeren bir dosya sundu.

“MATSO’nun çalışmalarından memnunum”

Başkan Güngör’ün sunduğu dosyayı inceleyen Başkan Hisarcıklıoğlu, nazik ziyaretinden dolayı Güngör’e teşekkür ederek, MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör ve yönetiminin çalışmalarından çok memnun kaldıklarını belirtti.

“Çalışmalarınızı yakından takip ediyorum”

Başkan Hisarcıklıoğlu, “Çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Çalışmalarınızdan memnunum. Üyelerinizin hak ve kanunlarını korurken, üyelerinizin taleplerini ve sorunlarını her zaman bize aktarıyorsunuz. Bu nedenle sorunları iyi biliyoruz. Manavgat iş dünyasının taleplerini ve taleplerini kutluyorum. Başta siz olmak üzere Yönetim Kurulunuzu, Meclis ve Komite Üyelerinizi ve tüm çalışanlarınızı tebrik ediyorum.” “MATSO olarak özverili çalışmanızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti

Başkan Güngör, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun MATSO olarak her konuda kendilerine büyük destek verdiğini belirterek; “Sayın Başkanımız MATSO olarak üyelerimizin talep ve sorunlarının analizi başta olmak üzere her zaman ve her konuda bizlere büyük destek vermekte olup, Manavgat’ımızın sorunlarıyla yakından ilgilenmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımıza Manavgat İş Dünyası adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

MATSO Başkanı Güngör’ün TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na sunduğu dosyada,

TOBB’a kayıtlı gerçek kişi şirketler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden yararlanabilecek, gerçek ve tüzel kişi şirketlerin şube açılışlarında ve Ticaret Sicil Müdürlüklerindeki adres değişikliklerinde tescil fiyatları, yeni tescil tescil fiyatlarında olduğu gibi makul seviyelere indirilecek. Şirketler ve işletmeler tarafından kullanılan banka POS’ları. Yapı Kontrol Şirketlerinin elektronik randevu almalarından kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmak amacıyla komite oranlarının düşürülmesi, son tüketicinin yapacağı alışverişlerde kredi kartına uygulanan taksit sayısının artırılması, ilçe bazında veya birbirine komşu birden fazla ilçeyi kapsayacak şekilde randevu alınması İl sınırları içindeki tüm ilçeleri kapsayacak şekilde, Büyüme ve Uluslararasılaşma Eki Kapsamında İş Geliştirme Yurt Dışı İş Seyahati Ekinin Yeniden Tanıtılması,

TOBB kayıtlı gerçek ve tüzel kişi şirket yetkililerinin Schengen ülkelerine giriş yapmak ve üye ülkeler arasında geçerek yeni pazarlar oluşturmak amacıyla talep ettiği Schengen Vize başvuruları ile ilgili sorunların çözümlenmesi, TOBB kayıtlı gerçek ve tüzel kişi şirket yetkililerinin Özel (Yeşil) Pasaport başvuruları . Büyük istihdam kapasitesine rağmen istihdam edilen çalışanların barınma sorununu çözmek amacıyla TOKİ aracılığıyla ilimize lojman ve sosyal konut kazandırılması, tüm departmanlardaki kalifiye ve eğitimli personel eksikliğinin önünün açılması, çözüm bulunması ve ilimize lojman ve sosyal konut getirilmesi unsurları yer aldı. şehrimizde oluşturuldu. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu