Teknoloji

Mali müşavirler için geliştirilen İnsan Destekli Dijital İş Platformu Kalfa, Kayseri ofisi ile büyüme hedefini ikiye katladı

Sistem Global Consulting’in yan kuruluşu olan insan destekli dijital iş platformu Kalfa, Türkiye geneline yayılma ve büyüme hedefleri doğrultusunda Kayseri’de ofis açtı.

Mali müşavirlere zaman kazandıran, mevcut mevzuat bilgilerine erişimi kolaylaştıran, tamamlayıcı hizmetler ile mali müşavirlik bürolarının gelirlerini artıran, insan gücüyle çalışan dijital iş platformu kalfa Türkiye genelindeki operasyonlarını güçlendirmek ve şirketin büyümesini hızlandırmak için bir adım daha ekledi. Kayseri’de ofis açan şirket, stratejik büyümesinin operasyon üssü olarak devreye aldığı bu yeni ofisi ile Kayseri’nin mali müşavirlik ve muhasebe alanında bölgenin örnek bir kenti olmasına öncülük edecek.

70 kişilik bir grupla faaliyet gösteren Kalfa, mali müşavirlik bürolarının yaşadığı operasyonel yoğunluk, doğru yorumlama gibi sorunlara çözüm getirmek amacıyla Kayseri ofisi ile birlikte yıl sonuna kadar mevcut istihdamını ikiye katlamayı hedefliyor. hızla değişen mevzuat ve gelir ihtiyacı artıyor.

Konuyla ilgili açıklama Kalfa Genel Müdürü Serdar Aytaç “2022 yılında Sistem Global Danışmanlık’ın 27 yıllık tecrübesini arkamıza alarak bir yıl önce çıktığımız bu yolda büyüme hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu adımları güçlendirmek ve daha fazla mali müşavirimize ulaşmak için devreye aldığımız Kayseri ofisimiz, Anadolu illerindeki operasyonlarımızın merkezi olarak faaliyet gösterecek. İstihdam kapasitemizi artıran bu yatırım grubumuzun güçlenmesi için de yeni bir fırsat. Yıl sonuna kadar mevcut çalışan sayımızı ikiye katlamayı hedefliyoruz. Kayseri, gelişmiş sanayi altyapısı ve Nevşehir gibi ülkemizin değerli turizm merkezlerine yakınlığı ile değerli bir KOBİ ekosistemine ev sahipliği yapmaktadır. Kalfa’nın büyümesi için atılan her adımın bu ekosisteme hizmet eden mali müşavirlik ofislerine katma değer sağlayacağına inanıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu