Haber

Konya en yüksek bütçeli yatırımın temeline hazırlanıyor

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya tarihinin en değerli yatırımlarından birinin başlangıcını yapacaklarının müjdesini verdi.

Başkan Altay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Milli Savunma Bakanlığı ile 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü arasında 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün yerinin Konya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalanarak süreci başlatıldığını hatırlattı.

Meram Yeni Yol ile Meram Eski Yol arasında yer alan Konya’nın en değerli bölgelerinden birini kente kazandıracaklarını kaydeden Önder Altay, “İlçenin en yüksek bütçeli yatırımını kazandırmanın heyecanını ve memnuniyetini yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tarihini şehrimize aktarıyoruz. Ateşbaz Veli Mahallesi’nde bulunan 56’ncı Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün 650 bin metrekaresi rekreasyon alanı olarak kullanılacak. Burada bulunan tesisi Selçuklu Aşağı Pınarbaşı Mahallesindeki yeni yerine taşıyacağız. Maliyeti 2 milyar lirayı aşan Ağır Bakım Kentsel Dönüşüm ve 56’ncı Bakım Fabrika Müdürlüğümüzün temelini Milli Savunma Bakanımız Sayın Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanımız Sayın Bakanımızın katılımıyla pazartesi günü saat 11.00’de atacağız. Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu. “Şehrimiz için büyük bir kazanım olacak projenin başarıyla sonuçlanmasını diliyorum” dedi.

Toplam 140 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak 56. Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde; 6 adet depo, güvenlik görevlisi binası, harp silahları bölümü binası, helikopter pisti, silah atölyesi, doğrudan müdahale binası ve ek idari bina yer alacak. Açık alan imalatında; 3 adet basketbol sahası, 2 adet hizmet takviye kampüsü, futbol sahası ve koşu parkuru yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu