Haber

Kılıçdaroğlu Malatya’da: Hükümete vergi ve üreticiye destek çağrısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş’ın da aralarında bulunduğu CHP heyetiyle birlikte, Maraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’da açıklamalarda bulundu.

Kentte iş insanlarıyla görüştüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

VERGİ ALINMAMALIDIR: Kendi düşüncelerimi saygıdeğer iş insanlarına ilettim. Nitelikli personelin deprem bölgesinden ayrılan işçilere geri dönebilmesi için vergisel açıdan pozitif bir ayrımcılık yapılması gerekmektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığının bu konuda özel bir çalışma yapması çok faydalı olacaktır. İş adamlarının fabrikalarını işletmesi ve üretmesi gerekiyor. Böyle bir telaşları var. Ben burada söylüyorum onlara da söz verdim. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra kazandığımızı görecekler. İktidara davet etmek de benim görevim, bunu yapmaya kararlıyız ama daha önce yaparlarsa ne mutlu bize.

SOSYAL DEVLETİNİ SOSYAL DEVLETİNE YAPTIRIN: İkinci değerli nokta ise depremde yıkılan evler var, kırsalda önemli sorunlar yaşanıyor. Süt üreticileri sütlerini satamıyor, yeterince alıcı bulamıyor. Et ve Süt Kurumu ve Toprak Mahsulleri Ofisi yetkililerini davet ediyoruz. Kayısıları var, alsınlar. Sosyal devlet sosyal devletçiliğini artık yapmıyorsa ne zaman yapacak? Yaraların bir an önce sarılması gerekiyor. Çadır ve konteyner kasvetleri var. İş dünyasına da söylediğim gibi konteyner ve çadır imalatı yapıp da müşteri bulamayanlar bize haber versin. Bunları hemen satın alıp deprem bölgesine getireceğiz.

İŞLEMLERİN KREDİLERİNİN ERTELENMESİ GEREKENLER: Esnaf da çok zor durumda. Kredileri var, silinmesinden yanayız ama en azından ertelensin. Bu konuları gündeme getirdiler, biz de iş dünyasıyla niyetimizi paylaştık. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu