Haber

İmamoğlu ile neden tokalaşmadı? Kaftancıoğlu’ndan gündem oluşturan görüntülerle ilgili ilk açıklama

CHP’nin olası gücüne yönelik vizyon belgesinin tanıtım etkinliği Cumartesi günü gerçekleştirildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin konuşma yaptığı program büyük yankı uyandırdı.

SALLAMADIKLARI GÖRÜLDÜ

Görüşmeye CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki gerilim damga vurdu. Bir süredir arasının açık olduğu iddia edilen iki isim, program boyunca birbirinden uzak oturdu. Kılıçdaroğlu ile salona giren Kaftancıoğlu, İmamoğlu ile tokalaşmadı. O anlar da kamera ile kaydedildi.

KAFTANCIOĞLU: İMAMOĞLU İLE SELAMLARIZ

İsmail Saymaz’ın ulaştığı Kaftancıoğlu’na İmamoğlu ile neden tokalaşmadığı soruldu. Kaftancıoğlu ise konuyu şu sözlerle izah etti: “Allah aşkına el sıkışmamak ne demek! Benim açımdan asla böyle bir şey olmaz. Cumhurbaşkanı’nın konuşması bitince ‘Haydi gidelim’ dedim. dışarı’. Selvi Hanım sendeledi. Aklım Selvi Hanım’daydı. “Ben söyledim. Ardından Ekrem Başkan ve Haydar Akar’ı selamladık. Engin Altay’la da tokalaşmadım. Sırada Engin Özkoç vardı. Özkoç, Başkan ve benimle tokalaştıktan sonra sıradakilerle el sıkışarak devam ettik.”

İDDİALARI GÜÇLENDİREN ZİYARET

29 Kasım’da CHP’nin İstanbul’daki 39 ilçe başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti. Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas’ın Twitter hesabından paylaştığı ilçe muhtarları ile İmamoğlu’nun fotoğrafındaki bir detay dikkatlerden kaçmadı. İmamoğlu’nu hiçbir programda yalnız bırakmayan Kaftancıoğlu, bu kez ziyarette yer almadı. Kendisi hakkında aşağılayıcı sözler sarf ettiği iddia edilen İmamoğlu, “Canan Kaftancıoğlu nazik bir hanımefendi. Bence bu sözleri bir kadın olarak söylemedi, benim söyleyeceğim bu kadar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu