Haber

Hayalini Yıllar Önce Gerçekleştirdi: 40 Yıl Önce Bıraktığı Fakültesinden Mezun Oldu, 63 Yaşında Avukat Oldu

Burdur’da yaşayan diş hekimi Süleyman Faki, kararlılığı sayesinde 63 yaşında hayalini kurduğu avukat cübbesine bürünmeyi başardı.

Hayalini gerçekleştiren ve heyecan duyan Süleyman Faki, “Diş hekimliği mesleğinde 40 yılı tamamladık. 40 yılın sonunda yeni bir mesleğe ‘merhaba’ demenin heyecanı var.”

40 yıldır Burdur’da dış hekimlik yapmakta olup aynı zamanda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitimine devam etmektedir. Öğretim üyesi olarak görev yapan Süleyman Faki, 1983 yılında kabul ettiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra aynı yıl çeşitli nedenlerle ayrıldı.

Faki, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nde yeniden başladığı hukuk eğitimini 2020 yılında öğrenci afından yararlanarak tamamladı. Avukatlık stajını da tamamlayan Faki, Burdur’da düzenlenen törende avukatlık yemini ederek cübbesini giydi. Baro Avukat Evi. Avukat Mehmet Çavdar, Faki’ye cübbesini giydirdi, eşi Hamdiye Şavlı Faki ise ruhsatını verdi.

Süleyman Faki, “1983 yılında başlayan hukuki yolculuğumuz, 2020 yılında mezuniyetimizi ve stajımızı tamamladıktan sonra ruhsatımızı almamızla sona erdi. Diş hekimliği sonrası başlayan sürece tabi ki ara verdik. Aflardan yararlandık ve Hukuk fakültesinden mezun olma noktasına geldik. Diş hekimliği mesleğinde 40. yılımızı tamamladık. 40 yılın sonunda yeni bir döneme başladık. “Mesleğe ‘merhaba’ demenin heyecanı var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu