Haber

Hamas, İsrail askerleriyle çatıştığı anların görüntülerini paylaştı

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken bölgeden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Son olarak Hamas güçleri, Gazze’ye kara operasyonuna hazırlanan İsrail askerleriyle yaşadıkları çatışmanın videosunu paylaştı. Videoda tünelden çıkan Hamas güçleri düz bir ovada toplanan İsrail askerlerine ateş açıyor.

GAZZE’DE KATLİAM YAPIYORLAR

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e karşı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı. Okulları, evleri ve camileri bombalayan İsrail, sivillerin sığındığı hastaneleri de vurdu.

CAN KAYBI 8 BİNİ AŞTI

Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail saldırılarında ölenlerin sayısının son 24 saatte 219 artarak 3 bin 542’si çocuk, 2 bin 187’si kadın olmak üzere 8 bin 525’e ulaştığı belirtildi.

Pusuya Düştüler

Öte yandan İsrail ordusu tanklarını Gazze’den geçirirken Hamas güçlerinin direnişiyle karşılaştı. Bölgede şiddetli çatışmalar yaşanırken, Hamas güçleri İsrail askerleriyle çatıştıkları anın görüntülerini yayınladı. Görüntülerde Hamas savaşçılarının tünelden çıkıp İsrail askerlerine saldırdığı ve onları pusuya düşürdüğü görülüyor.

315 İSRAİL ASKERİ HAYATINI KAYBETTİ

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari de basın toplantısında çatışmalarda hayatını kaybeden asker sayısına ilişkin güncel bilgileri paylaştı. Şu ana kadar 315 asker ve subayın ailesine ölümleri konusunda bilgi verildiğini belirten Ordu Sözcüsü, “Gazze Şeridi’nde rehine sayısının 238 olduğunu” kaydetti.

haber-yuksekova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu