Haber

FISU Dünya Üniversitesi Yaz Oyunları Köyü Chengdu’da Açıldı

Chengdu’daki FISU Dünya Üniversite Yaz Oyunları köyü, Cumartesi günü kapılarını resmi olarak sporculara ve grup yetkililerine açtı.

Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı Wang Jiayi yaptığı konuşmada dünyanın dört bir yanından gelen sporcuları selamladı. Wang, “Köyün açılışı, Dünya Üniversite Yaz Oyunları sırasında sporcuların evi olacak tesisin tamamen hazır olduğu anlamına geliyor. Tüm ülkelerden ve bölgelerden sporculara gençliği kutlamak, karşılıklı anlayışı geliştirmek ve dostluğu teşvik etmek için samimi bir davet gönderiyoruz.”

Chengdu Üniversitesi kampüsünde yer alan köy, FISU Dünya Üniversite Yaz Oyunları başladığından beri bir üniversite kampüsünde inşa edilen türünün ilk örneğidir.

Köyde yaklaşık 11.000 kişi yaşayabilecek. En son teknoloji ile donatılmış tesis, yemek, spor, iş, eğlence ve kültürel etkileşim için otonom otobüsler ve en son AI çeviri hizmetleri dahil olmak üzere birinci sınıf hizmet sunacak.

FISU Genel Sekreteri ve CEO’su Eric Saintrond, köyü “şimdiye kadar kurulmuş en iyilerden biri” olarak nitelendirdi.

Saintrond, “Organizasyon komitesinin, Çinli yetkililerin ve binlerce gönüllünün bunu mümkün kılmak için büyük çaba sarf ettiğini biliyoruz. Bu köy, Chengdu FISU Oyunlarının en büyük miraslarından biri olacak” dedi.

FISU Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları, 28 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında toplam 18 spor branşında gerçekleştirilecek. Oyunlar sırasında farklı ülke ve bölgelerden sporcular arasındaki teması geliştirmek için birçok akademik ve kültürel etkileşim etkinliği düzenlenecektir.

Chengdu’dan bildiren Xinhua Haber Ajansı muhabirleri.(XHTV)

haber-serik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu