Haber

Depremde evi yıkılan Hatayspor Kadın Futbol Takımı oyuncusu Merve Uslu, Zafer Spor formasıyla oynamaya devam ediyor.

Hatay’da 6 Şubat depreminde evleri yıkılan ve ailesi komşuları tarafından enkaz altından kurtarılan Hatay sporKadın Futbol Takımının genç oyuncusu 14 yaşındaki Merve Uslu, ailesiyle birlikte geldiği Manisa’nın Soma ilçesindeki Zafer’e geldi. SporForması altında futbol oynayarak hayata yeniden kucak açtı.

Tüm Türkiye’yi şok eden 6 Şubat depreminde Hatay’da yaşayan Tuncay – Karanfil Uslu çiftinin evleri de yıkıldı. Tuncay – Karanfil Uslu ile çocukları Merve ve Ceren Uslu, komşularının yardımıyla 45 dakika sonra harap olan evden tahliye edildi. Depremden sağ kurtulan diğer aileler gibi önce çadıra, sonra konteynere yerleşen Uslu çiftinin 14 yaşındaki kızı Merve Uslu, tüm olumsuzluklara rağmen futbol sevgisini hiç kaybetmedi. Deprem öncesinde Hatayspor Kadın Futbol Takımı’nın altyapısında forma giyen Merve’nin yolu, deprem bölgesinde futbol oynayan ve futbola devam etmek isteyen sporculara ve ailelerine tesislerini açan Zafer Spor ile kesişti. Zafer Spor yönetimiyle iletişime geçen Uslu ailesi, Soma’ya gelerek kızlarından futbola devam etmelerini istedi. ‘Geleceğe Hedef’ ekibinin gönüllüsü Ela Demiral, konutlarının kaybı nedeniyle maddi sıkıntı yaşayan aileye ulaşım ve ekipman takviyesini memnuniyetle karşıladı. Ailesiyle birlikte Soma’ya gelen Merve, Soma Anadolu Lisesi’ne kaydoldu ve Zafer Spor Kadın Futbol Takımı’nda antrenmanlara başladı.

Hatay’da hayat normale dönerken Merve’nin ailesi deprem bölgesine döndü. Merve ise bir yandan spor tesislerinde kalarak eğitimine devam ederken bir yandan da antrenmanlarına katıldı. Okulların kapanmasıyla Merve’nin annesi ve küçük kız kardeşi Ceren, Zafer Spor’un davetiyle Soma’ya döndü. Ailesine kavuşan Merve gözyaşlarına hakim olamazken duygusal anlar yaşandı. Zafer Spor Kulübü Lideri Hakan Arslancan, “Depremin tüm olumsuzluklarına rağmen futbol sevgisini kaybetmeyen kızımız Merve, gözbebeğimizdir. Fedakar annesi Karanfil, annesinin nasıl destek olabileceğinin örnek bir modelidir. Futbol oynamak isteyen bir kız. Uslu ailesi merak etmesin, onun kızı bizim kızımız. Biz de tüm imkanımızla onun yanında olacağız” dedi.

Futbol sevgisi sayesinde deprem psikolojisinden kurtulan Merve Uslu’nun tek ihtiyacı, eğitimine daha iyi kurallarla devam edebilmesi için kendisine burs sağlanmasıdır. -MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu