Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rakibi belli! 6 Tablonun adayını açıklayacağı tarih belli oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önceki gün “Mayısta seçimi bitirelim” açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçim tarihi için “14 Mayıs” dedi. Bu sözler 6 masa personelini de harekete geçirdi.

“TAHMİNLERİMİZDE YANLIŞ OLDUK”

“ORTAK ADAY YOL HARİTASI İLE DUYURULUR OLABİLİR”

Açıklamaların beklentilerini doğruladığını anlatan heyet, “30 Ocak’ta ortak hükümet programı tanıtılacak. Ondan sonra aday konusu gündeme geliyor. ‘Ortak program’ ve yol haritasının tanıtılması konusu” birlikte veya ayrı ayrı görüşülür.yol haritası ile birlikte aday açıklanır.Ama adayın açıklanması şubatta olur,mart olması mümkün değil.En uygunu şubat ortası…”

“TANINMA SORUNU OLAN ADAY DÜŞÜNÜYORDUK, 6 AY ​​ÖNCE AÇIKLANACAKTI”

Cumhuriyet gazetesine konuşan CHP kurmayları, “6’lı masa ortak adayının açıklanmasındaki gecikme hakkında ne düşünüyorsunuz” sorusuna şu yanıtı verdi: “Buradaki asıl mesele şu: Ortak adayın ortak adayı var mı? Tanınma sorunu mu yok Ortak adayın tanınma sorunu olmadığını biliyoruz Tanınma Sorunlu aday düşünülürse 6 ay önceden isim açıklanırdı ama öyle bir sorun yok duyurusu önümüzdeki ay zaman açısından hiçbir şey kaybetmeyecek.”

bodrum-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu