Haber

Bitlis’te kar kalınlığı 168 santimetreye ulaştı

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, kentte son günlerde etkili olan yağışlarla birlikte kar kalınlığının 168 santimetreye ulaştığını belirtti.

Türkiye’nin en çok karlı illerinden biri olan Bitlis’te belediye ekipleri vatandaşların mağduriyet yaşamaması için karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Beşminare Mahallesi’nde karla yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay, gazetecilere kentte kar yağışının devam ettiğini söyledi.

Kar kalınlığının 168 santimetreye ulaştığını anlatan Tanglay, şunları kaydetti:

“Tüm personelimiz ve iş makinalarımızla sahadayız. 55 araç ve 80 personelimiz ile kar çalışması yapıyoruz. Hiçbir yolumuz kapalı değil. Ana yollarımız ve ara arterlerimizin tamamı açık. Bitlis’te çünkü su sıkıntımız vardı. Pazar ve Pazartesi günleri 50-55 santimetre civarında kar var.”

Vatandaşlardan otoparklarına dikkat etmelerini ve sıkıntı yaşamadıkça toplu ulaşımı kullanmamalarını isteyen Tanglay, ulaşımda aksama olmaması için tüm imkanlarıyla seferber olduklarını söyledi.

Bitlis’te 15 gün önce 3 su kaynağının kuruduğuna dair açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Tanğlay, “Başhan ve Çelikan köyleri ile Duav Yaylası’ndaki su kaynaklarımızın kuru olduğunu söyledik. Şu anda 9 sondajımız prestijli çalışıyor. Bu yağışlar yağıyor. toprak bu suyu emdikten sonra kaynaklarımızın su ile ilgili düşüncelerimizin olmayacağını düşünürüz.” söz konusu.

haber-iznik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu