Haber

Alman Parlamentosu’nda depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Almanya Federal Meclisi’nde Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Almanya Meclis Başkanı Baerbel Bas, depremde hayatını kaybedenler için tüm milletvekillerini ve Meclis’teki tüm ziyaretçileri saygı duruşuna davet etti.

Baş, burada yaptığı konuşmada Türkiye ve Suriye’de yaşanan korkunç depreme ilişkin görüntülerin herkesin gözünün önünde olduğunu belirterek, “Aranızda aileleri ve yakınları etkilenenler var. Seçim bölgelerimize yardım etmek istiyorum.” söz konusu.

Depremde binlerce kişinin hayatını kaybettiğini, on binlerce kişinin yaralandığını, çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığını ve kurtarılmayı umduğunu belirten Baş, soğuk ve kar yağışının arama kurtarma çalışmalarını zorlaştırdığına dikkat çekti.

Ülkeler arasında büyük bir dayanışma olduğunu vurgulayan Baş, Almanya’dan yardım kuruluşlarının bölgeye gittiğini hatırlattı.

“Almanya elinden geldiğince destek vermeye devam edecek” diyen Baş, Bundestag adına bölgede çalışanlara ve Almanya’da bu dayanışmaya katkı sağlayanlara teşekkür etti.

haberhozat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu