Haber

AK Parti’nin İstanbul adayı Murat Kurum’a Bakırköy’de yoğun ilgi

Türkiye’de 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım başladı.

AK Parti İstanbul için hummalı bir şekilde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adaylığı için ismi açıklanan Murat Kurum, çalışmalarına hız kesmeden başladı.

Sahaya çıkan ve vatandaşlarla yakından ilgilenen kurum, ziyaret ettiği her ilçede büyük ilgi görüyor.

Kurumun mevcut adresi Bakırköy’dür.

Kurum, Bakırköy’deki esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Dershanelerden dönen gençlere başarılar dileyen Murat Kurum’a, esnaf ziyaretinde AK Parti Bakırköy Belediye Başkanı Adayı Ali Talip Özdemir de eşlik etti.

İstanbul’da kentsel dönüşüm vurgusu: Önceliğimiz İstanbul’u depreme hazırlamak

İstanbul’un 39 ilçesinde dönüşüm ofisleri açacaklarını belirten Kurum, şunları kaydetti: “En büyük önceliğim İstanbul’u depreme hazırlamak, olası depremlere hazır olmaktır. Yeter ki milletimiz dönüşüm istesin”söz konusu.

Elazığlı olduğunu belirten “Elazığ’a büyük hizmetlerde bulundunuz”diyen Murat Kurum, esnaflarla sohbet etti. “Elazığ’ın fahri hemşehrisiyim”dedi.

“Çevreciliği anlamayanlar çevre yatırımlarımızı ortadan kaldırıyor.”

Atık yağları geri dönüşüm amacıyla topladığını belirten Kurum, şunları kaydetti: “Sizlerin desteği var. Biz de doğayı korumak için çalışıyoruz”diyen vatandaşla sohbet ederken, “Vatandaşlarımız çevreciliğin ne kadar değerli olduğunu söylüyor. Çevreciliği anlamayanlar, çevre yatırımlarımızı bırakın sürdürmek şöyle dursun, yarım bırakıyorlar.”mevcut Büyükşehir Belediyesi’nin iptal ettiğini söyleyerek “Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi”Projeye değindi.

“Metro yapacaksınız”

Kurum bir çocuğa oyuncak kepçe hediye etti, “Bununla İstanbul halkının sorunlarını çözmeye çalışacaksınız. Metrolar yapacaksınız.”söz konusu.

“Söz verdim, sözümü tuttum”

Tüm enerjilerini İstanbul’a vereceklerini belirten Kurum, şunları kaydetti: “Umarım seçimden sonra da seçim öncesi aynı alanda olursunuz.”Bir vatandaş şunları söyledi: “5 yıl bakanlık yaptım. 81 ile gittim. Her afette, selde vatandaşlarımızın yanında oldum. Söz verdim ve sözümü tuttum.”Sözleriyle karşılık verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu