Ekonomi

ABD’den elektrikli araçlara yeni yatırım

ABD yönetimi, elektrikli araç kullanımını artırmak için yeni özel ve kamu yatırımlarını açıkladı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden’ın 2030 yılına kadar tüm yeni araç satışlarının yüzde 50’sini elektrikli hale getirmeyi hedeflediği bildirildi.

ABD’nin elektrikli araçlara geçişini desteklemek için yeni özel ve kamu yatırımlarının paylaşıldığı açıklamada, bu yatırımların Biden’ın yerli üretimi teşvik etme, tedarik zincirlerini güçlendirme, ülkenin rekabet gücünü artırma ve istihdam yaratma hedefinin bir parçası olduğuna da değinildi. .

Açıklamada, Biden’ın göreve gelmesinden bu yana ülkedeki elektrikli araç satışlarının şimdiden üç katına çıktığına ve halka açık şarj istasyonlarının sayısının yüzde 40’tan fazla arttığına dikkat çekildi. istasyonu bildirildi.

Uber ve Zipcar gibi şirketlerden yatırım taahhüdü

Blink Charge, National Association of Car Dealers, Pacific Gas & Electric, Uber ve Zipcar dahil olmak üzere şirketlerin ve kar amacı gütmeyen kuruluşların elektrikli araç filolarını genişletmek, temiz, güvenilir, uygun fiyatlı ve sağlam bir ulaşım geleceği için atılması gereken adımları vurgulamak. Tüketici eğitimini artırmak ve EV şarjının kullanılabilirliğini artırmak için yeni taahhütlerde bulunduğu kaydedildi.

Bu kapsamda yapılan açıklamada Uber’in ABD’deki uygulamalarında 2023 yılı sonuna kadar 400 milyon elektrikli araç miline ulaşmayı taahhüt ettiği, araç paylaşım şirketi Zipcar’ın ise elektrikli araçlarının yüzde 25’ini dezavantajlı topluluklara tahsis etmeyi taahhüt ettiği belirtildi. 2023 yılına kadar

Beyaz Saray, elektrikli araç şarj ekipmanı sağlayıcısı Blink Charging’in üretim kapasitesini artırmak için 49 milyon dolar yatırım yapmayı taahhüt ettiğini söyledi.

Amazon’un 2030 yılına kadar 100.000 elektrikli dağıtım aracını yollara çıkarma taahhüdünün bir parçası olarak 3.000’den fazla elektrikli dağıtım aracı piyasaya sürdüğüne işaret edilen açıklamada, okul otobüsü hizmetlerinin önemli bir tedarikçisi olan First Student’ın da 30.000 fosil yakıt satacağı belirtildi. 2035. Yakıtla çalışan okul otobüsünü elektrikli okul otobüsleriyle değiştirmeyi taahhüt ettiği bildirildi.

habertillo.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu