Ekonomi

ABD Merkez Bankası ‘Yeni Çerçeveyi’ Açıklarken ABD Doları Gücünü Koruyacak – Macquarie

Macquarie analistleri Çarşamba günü yayınlanan bir raporda, ABD Merkez Bankası yetkililerinin son açıklamalarının kurumun ekonomik yaklaşımında önemli bir değişiklik düşündüğünü öne sürdüğünü söyledi.

Finansal hizmetler şirketi, bu açıklamaların ABD’deki güçlü ekonomik büyüme ve artan enflasyon oranları bağlamında yapıldığını gözlemledi. Şirkete göre Federal Reserve, Ocak ayının sonundan bu yana bu değişimi düşünüyor ve ABD’deki yapısal ekonomik büyümenin önceden tahmin edilenden daha yüksek olabileceğini kabul ediyor.

Analistler, “Böyle bir durumda, temel varsayımın doğru olması koşuluyla, enflasyon muhasebesi sonrasındaki nötr faiz oranının (r*) yukarı doğru ayarlanması gerekecektir” dedi.

Analistler şöyle devam etti: “ABD’de bir sonraki faiz indirimi döngüsünde enflasyonu hesaba kattıktan sonra nihai faiz oranındaki bir artış, başka hiçbir değişkenin değişmediği varsayılarak politika faiz oranlarının gidişatını ve dolayısıyla ABD dolarının gidişatını etkileyecektir.”

Macquarie, Federal Rezerv’in ekonomik yaklaşımındaki bu önemli değişikliği etkili bir şekilde iletmesi ve yatırımcıların bu perspektifi kabul etmesi durumunda ABD dolarının gücünü koruyacağı görüşünde.

Ancak analistler, Federal Rezerv’in tercih ettiği enflasyon ölçümlerinin – genel Kişisel Tüketim Harcamaları Fiyat Endeksi (PCE PI) ve gıda ve enerji hariç Kişisel Tüketim Harcamaları Fiyat Endeksi’nin (çekirdek PCE PI) – Tüketici Fiyat Endeksi’nden daha ılımlı artışlar göstermesini bekliyor. (TÜFE) göstergeleri. Bir ölçüde garanti gösterilmesinin beklendiği inancını dile getirdiler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir insan editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu