Haber

1 Mayıs’ta Kargolar Çalışıyor mu, Kargo Dağıtımı Olacak mı? PTT Kargo 1 Mayıs’ta Tatil mi?

1 Mayıs İşçi Bayramı’na çok kısa bir süre kala kargoların çalışma durumu gündeme geldi. Vatandaşlar, resmi tatil olan 1 Mayıs’ta kargoların çalışıp çalışmadığını öğrenmek için arama motorlarına yöneldi. 1 Mayıs’ta kargo alıp teslim edecekler, ‘1 Mayıs Pazartesi kargo çalışıyor mu?’ derdine cevap arıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının tatil olduğu günlerde başta PTT olmak üzere birçok kargo firması hizmet vermemektedir. Peki 1 Mayıs’ta kargo çalışıyor mu kargo teslim edecek mi? 1 Mayıs PTT tatili mi?

İşte tüm detaylar…

1 Mayıs’ta kutlanacak olan İşçi Bayramı bu yıl Pazartesi gününe denk geliyor. Resmi tatil olan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda kargonun durumu gündem oldu.

Kargo firmalarının hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar arama motorlarına yöneldi. Hafta sonu ile birleşen 1 Mayıs’ta kargoların dağıtım durumu sorgulanıyor.

1 Mayıs’ta Kargolar Çalışıyor Mu?

Resmi tatillerden biri olan 1 Mayıs Personel Günü’nde binlerce kamu kurum ve kuruluşu kapalı olacak. Kamu kurum ve kuruluşları dışında özel sektörde hizmet veren birkaç firma da 1 Mayıs’ta tatil yapacak.

Resmi tatil nedeniyle birçok kargo firmasının kapalı olacağı düşünülüyor. Ancak bazı kargo firmaları 1 Mayıs’ta tatil yapıp hizmet vermeye karar verebilir.

1 Mayıs’ta Kargo Dağıtımı Olacak mı?

Özel kargo firmalarının çalışma durumu hakkında net bilgi almak için kargo firmaları ile iletişime geçmeniz daha faydalı olacaktır.

Kargo şirketlerinin davet merkezleri şu şekildedir;

  • Aras Kargo:444 25 52

  • Yurtiçi Kargo:444 99 99

  • MNG Kargo:0(850) 222 06 06

  • Hızlı Gönderim:0850 202 0 202

  • UPS Kargo:444 00 66

Kargolar Ne Zaman Açılacak?

1 Mayıs Pazartesi günü kapalı olan ve hizmet veremeyen kargo şirketlerinin paket alımları ve dağıtımları 2 Mayıs 2023 Salı günü kaldığı yerden devam edecektir.

PTT 1 Mayıs’ta Açık mı Çalışıyor mu?

1 Mayıs’ın resmi tatil olması nedeniyle yurt içindeki tüm PTT şubeleri kapalı olacaktır. Pazartesi günü hizmet vermeyecek olan PTT, 2 Mayıs Salı günü açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu